Sucho?Mokro? NutriFibre-Trawa w każdych warunkach!

Uprawa „pod chmurką” niesie za sobą wielkie ryzyko. Na to jak nawozimy, jak uprawiamy dobrze pole i co zasiewamy, mamy wpływ, ale co dalej się z tym stanie, już niekoniecznie. Pogoda jak co roku stale nas zaskakuje, zwłaszcza nadmiarem wody wiosną i suszą w ostatnich miesiącach. Na takie warunki jednak można się przygotować! Jak?

 Miękkolistna kostrzewa trzcinowa NurtiFibre

BG-7 Milkway Water 1.jpg

Trawa ta jest znacznie bardziej odporna na braki wody, ale i jej nadmiar (w przeciwieństwie do pozostałych gatunków), ponieważ tworzy głęboki system korzeniowy. Dodatkowo, nie musicie się obawiać, że pasza jaką skarmiacie zwierzęta zawierać będzie zbyt dużo włókna i krzemionki.

Rozbudowany system korzeniowy - efektywne wykorzystywanie składników mineralnych i odporność na suszę, a także okresowe zalewanie.

Jak już wspomnieliśmy, rozbudowany system korzeniowy miękkolistnej kostrzewy trzcinowej NutriFibre sięga znacznie głębiej. To sprawia, że pobiera ona więcej substancji pokarmowych z głębszych warstw gleby. Jest to istotne, gdyż NutriFibre doskonale radzi sobie w sytuacji, gdy nie mamy dostatecznie dużej ilości opadów, a mimo to intensywna produkcja zielonej masy nadal może być wytwarzana. Z drugiej strony, jej system korzeniowy pozwala na wzrost zielonej masy także w suchych i mokrych latach. Miękkolistna kostrzewa trzcinowa NutriFibre doskonale sprawdzi się na tych gruntach, gdzie pozostałe gatunki traw będą miały spore problemy by przetrwać. Część z nich bowiem wypadnie lub zaatakują je grzyby, natomiast na miękkolistną kostrzewę trzcinową możemy liczyć nawet w skrajnie różnych warunkach.

header_nutri_fibre_glowna.jpg

Wiesz, że teraz dzięki NutriFibre możesz wyprodukować znacznie lepszą sianokiszonkę?! Dlaczego? Ponieważ NutriFibre to:

  •  trawa wysoko plonująca – wysoko wydajna i bogata w białko, dobrze strawna 
  •  trawa wytrzymała na suszę i okresowe zalewanie – głęboko się ukorzenia
  •  trawa efektywnie wykorzystująca składniki odżywcze – wykorzystuje minerały z głębszych warstw gleby
  •  trawa zawierająca efektywne włókno – mniejsze ryzyko kwasicy żwacza, pobudza motorykę żwacza

Stworzone mieszanki NutriFibre: B&G-3 Milkway Protein oraz B&G-7 Milkway Water pozwolą Wam uzyskać najlepsze połączenie wysokiej wartości paszowej oraz optymalnego poziomu włókna pokarmowego, które zapewni wysoką mleczność, ale również właściwą pracę żwacza u bydła.

KUP TERAZ!

Kup teraz BG-3 Milkway Protein           Kup teraz BG-7 Mikway Water
Facebook

Wieści z Facebook'a

Witamy w świecie traw!

Czytaj także