Krowie na Zdrowie na wystawie „Agro Days. Dni hodowcy 2019”

agrodays11.JPG

Trendy nowoczesnej produkcji mleka, technologie konserwacji pasz oraz świadoma konsumpcja zdrowej żywności – to niektóre z tematów obecnych na tegorocznej edycji Agro Days. Wystawę zorganizowano po raz drugi w hali Global Expo w Warszawie. Na branżowym spotkaniu przygotowanym z myślą o hodowcach, nie zabrakło także pionierskiej inicjatywy jaką jest nasz program Krowie na Zdrowie.

agrodays7.JPG
agrodays13.JPG

Partnerzy programu - firmy Barenbrug, Pioneer i De Heus, odpowiadali na pytania dotyczące m.in. prawidłowego przygotowania kiszonek oraz ich wykorzystania w żywieniu krów. Nie zabrakło także dyskusji na temat renowacji użytków zielonych czy wykorzystania roślin motylkowych, a mobilne laboratorium Pioneer na bieżąco analizowało dostarczane przez rolników próby kiszonek.

agrodays2.jpg

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, którzy odwiedzili stoisko programu Krowie na Zdrowie.

Facebook

Wieści z Facebook'a

Witamy w świecie traw!

Czytaj także

Wysokość koszenia nabiera znaczenia.

Czy zastanawialiście się jak wpływa wysokość koszenia na ruń waszej łąki? Na jaką wysokość ustawić kosiarkę podchodząc do kolejnego pokosu?

Maksymalne plony traw na gruntach ornych.

Pasze z łąk i pastwisk.
W chowie bydła mlecznego o efektach ekonomicznych decydują pasze. Szczególna rola przypada użytkom zielonym, o czym świadczą wydajności mleka uzyskiwane od krów w wielu krajach, w których pasze z łąk i pastwisk stanowią główne źródło składników pokarmowych.